X

(آرشیو سال 1397)

هماهنگی معماری ایرانی با اندیشه معنوی ایرانیان
: شهر و معماری ایرانی برترین جلوه‌گاه فرهنگی سرزمین و تمدن ایران است. معماری ایرانی در هماهنگی با اندیشه معنوی ایرانیان و دیدگاه آنان نسبت به هستی و انسان و همنوایی با طبیعت متنوع سرزمین ایران هزاران سال استمرار داشته و توانسته نمونه‌های زرینی را به ثبت برساند.
دوشنبه، 03 اردیبهشت 1397 - 15:22
با اجرای شیوه نامه جدید مهندسی به دنبال احیای نظام مهندسی ساختمان هستیم
وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران راه و شهرسازی استان‌ها مطرح کرد:
وزير وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به قانونی بودن آئین نامه جدید نظام مهندسی به جز دولت و دیوان عدالت اداری هیچ نهاد دیگری حق نقض آن را ندارد و هرگونه نقض این دستورالعمل کشوری قطعا آثار حقوقی به همراه خواهد داشت.
چهارشنبه، 29 فروردین 1397 - 15:29
برون‌رفت از چالش غربت ایران در ایران؛ بازخوانی اندیشه و تمدن ایران‌شهری است
وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگویی تفصیلی تشریح کرد:
وزیر راه‌ و شهرسازی در گفت‌وگویی تفصیلی به ریشه‌یابی پدیده ازجاکندگی اجتماعی و گسست هویتی در شهرهای ایران پرداخت و راهکار مقابله با این پدیده‌ها و قرار گرفتن ایران در مسیر توسعه را بازگشت به نظام معرفتی که ریشه در اعماق این سرزمین دارد، دانست.
پنجشنبه، 23 فروردین 1397 - 15:31
مهندسی و بازمهندسیِ آن
عباس آخوندی: انتظار ملت از مهندسان سازندگی و آبادانی ایران است. برای پاسخ به این انتظار پیش از هر اقدامی نیاز به بازمهندسیِ مهندسی است تا ظرفیت سازندگی ایران را در خود فراهم آورد.
ﺳﻪشنبه، 14 فروردین 1397 - 23:44
به‌یاد شایگان، ایرانی گشوده‌دامن
شایگان ایرانی و حکیمِ فرزانه‌ای بود که ایران را با دامن گشوده می‌دید و هویت را در میان جمع و در دادوستد با دیگران جستجو می‌کرد. او در رویارویی با جهان تجدد که یک ویژگی آن بریدگی از زمان ومکان است، از فرزانگان دلیری بود که حلقه‌ی ارتباط تاریخی و مکانی خویش را از یاد نبرد. در عین حالی‌که، هیچ‌گاه دریچ...
دوشنبه، 06 فروردین 1397 - 11:33
صفحه 32 از 32ابتدا   قبلی   23  24  25  26  27  28  29  30  31  [32]  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...