X

(آرشیو سال 1397)

جلوی گرانی را گرفتیم | حرمت امام‌زاده را متولی حفظ می‌کند
عباس آخوندی: جلوی گرانی را گرفتیم. این تیتر روزنامه جهان صنعت در ۶/دی/۹۷ به نقل از وزیر اقتصاد بود. به گفته‌ی او وزارت صنعت نظام نظارت بر بازار را سازماندهی کرده که امیدوار هستیم در آینده نزدیک، این موضوع اثر خود را بر کاهش قیمت‌ها بگذارد. وی معتقد است در دو هفته اخیر آثار اقدامات وزارت صنعت در برخی...
جمعه، 07 دی 1397 - 17:32
زلزله، حاکمیت، شوراهای شهر و شهروندان
عباس آخوندی: روز پنجم دی‌ماه سالگرد وقوع زلزله بم و یادآور امکان وقوع آن در هرلحظه و هرجاست. هرآنچه بعد از زلزله به‌یاد و خاطر داریم، رنج و درد انسان‌هایی است که زیر خروارها آوار جان باختند و یا بازماندگانی است که عزیزان خود را از دست داده‌اند.
چهارشنبه، 05 دی 1397 - 15:51
شب یلدا و گذر از کوچه‌ی ایران
عباس آخوندی: شب یلدا، شب تولد مهر را به تمامی اهلِ تمدن ایران‌شهری تبریک می‌گویم. امروز همه‌ی ما اهلِ این مدنیت نیاز به هم‌بستگی و هم‌دلی داریم تا آتش‌های برافروخته خشم و نفرین را فرونشانیم. باشد که این شب سبب تولد مهرِ فروزان در دل‌هایمان شود. از کوچه مهربانی ایران نرمیم و نگسلیم.
جمعه، 30 آذر 1397 - 17:23
مهندسی و ضدمهندسی
عباس آخوندي: رخنه‌ فساد در نهاد مهندسیِ ساختمانِ ایران هر روز ژرف‌تر می‌شود.
جمعه، 30 آذر 1397 - 16:51
حکومت قانون و اعدام سلطان سکه
عباس آخوندی: سلطان سکه و همکارش اعدام شدند. اینک سؤال این است که این نوع اقدام تا چه حد ظرفیت بازدارندگی دارد و چه کمکی به بازگشت ثبات به بازار می‌کند؟
چهارشنبه، 28 آذر 1397 - 09:33
صفحه 11 از 32ابتدا   قبلی   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...