X

(آرشیو سال 1397)

 گام برداشتن در مسیر تندباد
پدرام سلطانی*: 9 سال پیش برای نخستین بار حاصل چند سال مطالعه و مداقه خود در تاریخ و روند تکوین اتاق‌های بازرگانی در دنیا را منتشر کردم. در آن زمان اتاق‌ها را به سه نسل در فرآیند تاریخی جنبش اتاق‌ها تقسیم کرده بودم.
شنبه، 22 دی 1397 - 08:21
رویکرد تمدنی و امنیت و صلح در منطقه
عباس آخوندي: دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت سه سیاست اصلی ج.ا.ا امنیت دسته جمعی دولت‌های منطقه، عدم تجزیه و تغییر مرزها و مخالفت با حضور خارجی است. این در چارچوب جغرافیای‌ سیاسی تمدنی‌ ایران قابل تحقق است.
دوشنبه، 17 دی 1397 - 17:12
پشت‌پرده اتهام ۱۳۰ شرکت آخوندی
وزیر سابق راه و شهرسازی چند ماه پس از مطرح شدن ادعایی از سوی یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با فعالیت شرکت‌های او توضیحاتی درباره چگونگی شکل‌گیری این ادعا مطرح کرد و ضمن تکذیب این ادعا خواستار عذرخواهی رسمی از سوی وی شد.
ﺳﻪشنبه، 11 دی 1397 - 15:38
عقب‌گردِ روشنفکران در ایران | تکنولوژی ما را فریفت
عباس آخوندی معتقد است که روشنفکران ایرانی در پرسش‌گری، حرکتی رو به عقب داشتند و نتوانستند که با طرح دقیق پرسش از مسائل بنیادین ایران، رابطه دقیقی میان معرفت‌شناسی انباشه شده ایران، با تکنولوژی برقرار سازند.
یکشنبه، 09 دی 1397 - 15:45
آیا ما دوست داریم که فریب بخوریم؟
عباس آخوندی: در یادداشتی زیر پست اینستاگرامیِ درباره نمایش خانه برناردا آلبا به کارگردانی اقای دکتر علی رفیعی، آقای محترمی از روی کنایه نوشته‌بود: «خوبه که تو جامعه فقرزده امروز ما هنوز وزرایی داریم که در لطافت طبع به تئاتر می‌نشینند...»
شنبه، 08 دی 1397 - 17:31
صفحه 10 از 32ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...