X

(آرشیو سال 1397)

کارویژه ضد رسانه چیست؟
محمدحافظ حکمی: در اوایل هزاره جدید و با جان گرفتن ابزارهای نوین ارتباطی، انتظار عمومی از عصر شبکه و اینترنت آن بود که «حقیقت» آشکارتر و رساتر از همیشه تاریخ به گوش انسان‌های مشتاق برسد و بساط سانسور و تحریف و دروغ برچیده شود.
چهارشنبه، 24 بهمن 1397 - 16:04
استتار روشنفکری در غیابِ خودآگاهیِ کل
نقدی بر جزوۀ «روشنفکری: آگاهی کاذب و ایدئولوژی»
امیر برهان: آنکس که خود را عمیق می داند، تلاش می‌کند که واضح و شفاف باشد. آنکس که می‌خواهد در نگاه توده مردم عمیق به نظر آید تلاش می‌کند که مبهم و کدر باشد.
چهارشنبه، 24 بهمن 1397 - 13:07
آفرین نامه
حامد روشنی راد: بوشکورِ بلخی از مهمترین و نخستین آثار حکمی و اخلاقیِ پارسی است که به نوحِ سامانی اهداء شده و عمیقاً متأثر از اندیشۀ ارسطویی و افلاطونیِ ایرانی خصوصاً در اخلاق است.
چهارشنبه، 24 بهمن 1397 - 12:58
چرا برگزیت به اروپا آسیب می‌زند؟
سیگمار گابریل «سیگمار گابریل»، وزیر امور خارجه سابق آلمان، در تحلیلی به آسیب‌های احتمالی برگزیت بر اروپا پرداخته است.
ﺳﻪشنبه، 23 بهمن 1397 - 13:17
انتظار عباس آخوندی از سینما برای خلق امید و رویای ملی
عباس‌ آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی ضمن مثبت ارزیابی کردن جشنواره امسال و فیلم‌هایی که تاکنون در این رویداد سینمایی دیده است، می‌گوید از سینماگران ایرانی انتظار دارد در آثارشان برای خلق امید، تلاش بیشتری کنند.
شنبه، 20 بهمن 1397 - 10:26
صفحه 5 از 32ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...