X
سه پیشنهاد آخوندی برای توسعه همکاری‌های حمل و نقلی در دیدار وزیر گمرک و تجارت ترکیه
نورالدین جانیکلی وزیر گمرک و تجارت ترکیه و هیئت همراه صبح امروز سه‌شنبه ۱۴ بهمن‌ماه با حضور در ساختمان شهید دادمان با دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دیدار و گفتگو کرد. در این نشست توافق‌ شد که پروژه‌ رازی- خوی- اوغلو با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلار از سوی طرف ترکی انجام شود.
ﺳﻪشنبه، 14 بهمن 1393 - 16:52
۱۰۰ میلیارد دلار در فرآیند خصوصی‌سازی از سرمایه ملی خارج شده / تردیدی در ناکارآمدی سهام عدالت نیست 
آخوندی در هشتمین کنفرانس حسابداران و مدیران مالی مطرح کرد:
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مدت‌هاست در کشور ما نرخ بهره‌وری در وضعیت چندان مناسبی قرار ندارد گفت: در دهه گذشته علی‌رغم درآمدهای سرشار نفتی شاهد توسعه سرمایه‌گذاری‌های ملی نبودیم و نمی‌توانیم از آنچه سرمایه‌گذاری شده، اطمینان داشته باشیم که دارای بهره وری مناسب بوده است.
شنبه، 11 بهمن 1393 - 16:52
تاثير مهندسان، معماران و حکمای روزگاران قديم بر زندگی و روابط اجتماعي 
مقدمه دكتر آخوندي بر کتاب «۵۰۰۰ سال مهندسی ایرانی»چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۲-وزارتی
وزیر راه و شهرسازی در مقدمه کتاب «۵۰۰۰ سال مهندسی ایرانی» بر اهمیت حفظ میراث معنوی و غیر کالبدی دارای ارزش صیانت کشور تاکید کرده و دلایل شیفتگی مردم امروز به شهر‌های گذشته را تشریح کرده است.
چهارشنبه، 08 بهمن 1393 - 16:56
تاکید بر نگاه یکپارچه‌ به توسعه سرزمین بر مبنای حمل و نقل
در کنفرانس بین المللی پل مطرح شد:
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر نگاه یکپارچه به توسعه سرزمین بر مبنای حمل و نقل گفت: شاید یکی از دلایلی که منجر به تمرکز بیش از حد در برخی از مناطق شده است، اقدامات گسسته و ناپیوسته باشد. باید نگاه یکپارچه‌ای به توسعه سرزمین بر مبنای حمل و نقل داشت. ما به مفهوم یکپارچگی در توسعه حمل و نقل نیاز داریم.
شنبه، 04 بهمن 1393 - 16:59
موبیلیتی مهم‌ترین مفهوم در دنیای جدید است
در همایش سیستم‌های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای مطرح شد:
وزیر راه و شهرسازی در همایش سیستم‌های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای از ایجاد سامانه‌ای با هدف تجمیع آمار حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد و گفت: موبیلیتی و امکان حرکت‌پذیری در سطح جهان مهم‌ترین مفهوم در دنیای جدید است. وقتی پدیده‌ای در جایی رخ می‌دهد، تأثیر خود را بر جهان اعمال می‌کند.
ﺳﻪشنبه، 30 دی 1393 - 17:03
صفحه 174 از 186ابتدا   قبلی   169  170  171  172  173  [174]  175  176  177  178  بعدی   انتها   
تگ ها
تگ ها

درباره من

من عباس آخوندی شهروند ایرانم. به گواهی شناسنامه در 16خرداد1336 چشم به‌دنیا گشودم. خانواده‌ی من از دو سوی از روحانیان به‌نام بودند. پدرم شادروان شیخ علی آخوندی که نسب به آخوندی‌های یزد می‌برد، زاده‌ی مشهد و روحانی مجتهد و از ناشران به‌نام کتاب در حوزه‌ی دین بود. البته که خاندان آخوندی در حوزه‌ی نشر ریشه‌ای دیرینه دارند و چندین نسل بدین حرفه مشغول بوده‌اند و هنوز هم تعدادی از آنان هستند. مادرم کبری امینی زاده‌ی تبریز اولین فرزند مرحوم علامه امینی (ره) بود. گفتن از امینی جایی در این خود‌نگاشت ندارد. ادامه مطلب...